Основна інформація щодо ЗНО-2021!

Основні нормативні документи Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. № 1095 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 8 липня 2015 р. № 533).

Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінюваннярезультатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти
, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 р. № 25, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 р. за № 118/29986.

Наказ Міністерства освіти і науки України від 09.07.2019 № 945 «Деякі питання проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»


Наказ Міністерства освіти і науки України від 30.09.2020 № 1210 "Про підготовка та проведення у 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих повної загальної середньої освіти"
Предмети ЗНО Зовнішнє незалежне оцінювання (далі–ЗНО) у 2021 році налічуватимете12 тестувань: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова
Терміни реєстрації Реєстрація на ЗНО:01 лютого - 05 березня 2021 року.Реєстрація на ДПА:01 лютого - 01 березня 2021 року.
Можлива кількість тестувань для учасників Кожен зареєстрованийучасник ЗНО має право скласти тести не більш як п'ять тестів.
Документи, що підтверджують реєстрацію та інформаційна сторінка Документами, що підтверджують реєстрацію, єсертифікат ЗНО-2021(Сертифікат) та реєстраційне повідомлення учасника ЗНО.
Сертифікатє обов’язковим документом для допуску у пункти проведення ЗНО, у ньому проставляють відмітки про проходження тестувань.
Також Сертифікат містить номер та PIN-код, які потрібні для входу до інформаційної сторінкиучасника ЗНО.
Інформаційна сторінкає особистим джерелом інформації для кожного учасника ЗНО. Вона містить у собі реєстраційні дані особи, з неї учасник ЗНО роздруковуєзапрошення-перепусткудо пунктів зовнішнього оцінювання, а після проходження тестування –інформаційну карткуз результатами ЗНО. Вхід на власнуінформаційну сторінкуможливий через сайт Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) www.testportal.gov.ua або сайти регіональних центрів.
Запрошення-перепустки Місце, дата та час проведення ЗНО зазначаються взапрошенні-перепустці.

Запрошення-перепусткаНЕ надсилатиметься поштою,її потрібно роздрукувати зі своєїінформаційної сторінки.

Запрошення-перепусткибуде розміщено наінформаційних сторінкахучасників ЗНОне пізніше ніж за три тижні до початку проведення основної сесіїзовнішнього оцінювання.
Термін проведення З 21 травнядо16 липня 2021 року.
Програми ЗНО Зміст сертифікаційних робіт відповідатимепрограмамзовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року № 696, від 20 грудня 2018 року № 1426, від 04 грудня 2019 № 1513.
ЗНО та ДПА У 2021 роціРЕЗУЛЬТАТИ ІЗ ЧОТИРЬОХ ПРЕДМЕТІВзовнішнього оцінюванняЗАРАХОВУЮТЬСЯ ЯК ОЦІНКИ ЗА ДЕРЖАВНУ ПІДСУМКОВУ АТЕСТАЦІЮ(ДПА) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти (далі - здобувачі освіти),а саме результати з:1)української мови(за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи) або української мовиі літератури (за виконання завдань субтесту з української мови);2)математики(за виконання тесту стандартного рівня);3)історії України(субтест "Період XX - початок XXI століття") або іноземної мови – за вибором здобувача освіти;4)одного з предметів ЗНО(історія України, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мови) за вибором здобувача освіти.Зверніть увагу! Проходження ДПА у формі ЗНО з української мови та математикиє обов'язковим для здобувачів повної загальної середньої освіти 2021 року.
Процедура та особливості визначення результатів Процедура визначення результатів.
Докладніше…
За підсумками проходження ЗНО-2021 зукраїнської мови, математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії та іноземних мов, установлюються результати за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів за підсумками виконаннявсіх завдань відповідної сертифікаційної роботидля учасників ЗНО, які подолають поріг "склав / не склав".За підсумками проходження ЗНО зукраїнської мови і літературивстановлюються результати за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів з української мови і літератури (за підсумками виконаннявсіх завданьсертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг "склав / не склав") та з української мови (за підсумками виконаннязавдань субтесту з української мовидля учасників ЗНО, які подолають поріг "склав / не склав" у межах цього субтесту).Тобто в підсумку учасник, який подолав поріг "склав / не склав" і з української мови і літератури із субтесту з української мови, отримує 2 результати за шкалою 100 - 200 балів.мм
Мова тестів За запитом учасників завдання сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики та хімії буде перекладено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською й угорською мовами.
Терміни оголошення результатів Офіційне оголошення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщеннянаінформаційних сторінкахучасників зовнішнього оцінювання:

1) з української мови і літератури, математики, історії України, англійської, іспанської, німецької, французької мов - не пізніше ніж через 25 календарних днів після проведення ЗНО із зазначених предметів;

2) з інших навчальних предметів - не пізніше ніж через 15 календарних днів.
Інформаційна картка Інформаційні картки з результатами ЗНО розміщуються наінформаційних сторінкахучасників зовнішнього оцінювання не пізніше наступного робочого дня після офіційного оголошення результатів останнього тестування основної сесії зовнішнього оцінювання.

Після оголошення результатів з усіх предметів основної сесії ЗНО, роздрукуйте із власної інформаційної сторінкиІнформаційну карткуз результатами та долучіть її до Сертифікатадля подання до закладів вищої освіти.
Додаткова сесія ЗНО Щороку для осіб, які з поважних причин не мають можливості взяти участь в основній сесії ЗНО, проводиться додаткова сесія.

Особливості подання документів для проходження зовнішнього оцінювання під час додаткової сесії визначають
Умови участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання,що розробляє та затверджує УЦОЯО.

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Зовнішнє оцінювання проводиться з метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.

Участь у зовнішньому оцінюванніможе взяти особа, якамає повну загальну середню освітуабоздобуде її в поточному навчальному роціта зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.

Зовнішнє оцінювання проводиться щороку з використанням технологій педагогічного тестування. Завдання сертифікаційних робіт укладаються Українським центром відповідно до програм зовнішнього оцінювання з певних навчальних предметів.

Строки організації та проведення зовнішнього оцінювання, перелік навчальних предметів, з яких проводиться зовнішнє оцінювання, та мов національних меншин, якими здійснюється переклад текстів, визначаються наказами Міністерства освіти і науки України.

Учасникам зовнішнього оцінювання створюються рівні умови шляхом стандартизації процедур проведення зовнішнього оцінювання.

Для учасників з особливими освітніми потребами в пунктах зовнішнього оцінювання створюються особливі (спеціальні) умови для проходження оцінювання.

Результатом зовнішнього оцінювання є кількісна оцінка рівня навчальних досягнень учасника зовнішнього оцінювання.

Результати зовнішнього оцінювання використовуються:

  • для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної освіти;
  • як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти;
  • для визначення стану функціонування системи загальної середньої освіти та прогнозування її подальшого розвитку.

Результати з певного навчального предметавизначаються за:

  • рейтинговою шкалою 100-200 балів– для усіх учасників, які подолали поріг «склав / не склав»
  • критеріальною шкалою 1-12 балів– для учасників з числа випускників системи середньої освіти поточного навчального року, які обрали цей навчальний предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання.

Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи, розроблених Українським центром для відповідного предмета, та схем оцінювання завдань відкритою форми з розгорнутою відповіддю.

Рішення про встановлення порога «склав / не склав» ухвалює експертна комісія з визначення рейтингової оцінки. З урахуванням установленого порога «склав / не склав» здійснюється генерування таблиці за шкалою 100-200 балів.

Таблиці за шкалою 1-12 балів розробляються та ухвалюються експертною комісією з визначення оцінки рівня навчальних досягнень.

Офіційне оголошення результатівзовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання:

  • з української мови і літератури, математики, історії України, англійської, іспанської, німецької, французької мов – не пізніше ніж через 25 календарних днів після проведення зовнішнього оцінювання із зазначених предметів;
  • з інших предметів – не пізніше ніж через 14 календарних днів.

Результати зовнішнього оцінювання у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100-200 балів передаються Українським центром до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Кiлькiсть переглядiв: 234